flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

SMS - повідомлення - оперативне та своєчасне сповіщення про час, дату і місце судового засідання

21 липня 2020, 10:06

В Сєвєродонецькому міському суді Луганської області з 01 жовтня 2013 року запроваджено порядок надсилання судових повісток учасникам судового процесу у вигляді SMS - повідомлень. З кожним роком кількість надісланих SMS - повідомлень зростає, так як дана послуга є дуже зручною для потенційного користувача.

SMS - повідомлення - це судові повістки про виклик до суду, які надсилаються судом учаснику судового процесу у вигляді короткого текстового повідомлення в телекомунікаційній мережі (SMS-повідомлення) на мобільний телефон, номер якого вказаний в заявці.

Формування тексту судової повістки, облік та її відправка у вигляді SMS - повідомлення здійснюється в автоматизованій системі документообігу суду. Інформація, що міститься в автоматизованій системі є захищеною.

Для отримання судової повістки в електронній формі за допомогою SMS - повідомлення учаснику судового процесу потрібно подати до суду заявку про отримання судової повістки в електронній формі за допомогою SMS - повідомлення у відповідній справі.

Заявка може бути подана як одночасно із позовною заявою, заявою, скаргою або іншим документом, що подається до суду та підлягає розгляду в процесуальному порядку, так і на стадії судового розгляду справи.

У випадку зміни номеру мобільного телефону чи за наявності обставин, які перешкоджають отриманню ним тексту судової повістки шляхом SMS - повідомлення, до суду подається заявка про зміну порядку здійснення судового виклику.

Подання учасниками судового процесу заяви про намір отримувати судовий виклик у вигляді SMS - повідомлення заощадить час, який затрачається для направлення судових викликів поштою, забезпечить оперативне та своєчасне інформування щодо часу та місця розгляду справи незалежно від тимчасової відсутності за місцем проживання, а також сприяє економії коштів, призначених на забезпечення правосуддя.

Фото з мережі Інтернет