Сьогодні, 24 березня 2020 року, до Сєвєродонецького міського суду Луганської області надійшло п’ять адміністративних матеріалів за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали будуть розглянуті в межах процесуальних строків.
Звертаємо увагу, що Верховна Рада України ухвалила Закон, спрямований на запобігання виникнення і поширення коронавірусу (COVID-19). Законодавець ввів адміністративну, а також посилив кримінальну відповідальність за порушення карантину та умисне зараження.
Адміністративна відповідальність
Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено новою статтею 44-3.
Вона передбачає відповідальність за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних норм і правил, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування.
Зокрема, за самовільне залишення місця обсервації, функціонування всупереч заборонам розважальних закладів, ресторанів, проведення масових заходів тощо.
Це стосується як простих громадян, так і бізнесу (зокрема керівників підприємств).
Санкція за порушення – штраф у розмірі:
Кримінальна відповідальність
Порушення санітарних правил і норм, що призвело до поширення захворювання або створило загрозу поширенню, є кримінально караним (стаття 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України). Таке порушення правил може виражатись у діях, зазначених вище.
Законодавець істотно посилив покарання за даний злочин. Відтепер, санкція передбачатиме штраф у розмірі від 17-51 тис. грн. або позбавлення волі на строк до 3 років.
У випадку, якщо такі дії спричинять загибель людей або інші тяжкі наслідків, особі буде загрожувати покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
Звертаємо увагу, що за цей злочин можуть притягнути як звичайних громадян, так і посадових осіб (у тому числі керівників підприємств).
Пресслужба суду