flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Відкритий лист колективу Сєвєродонецького міського суду Луганської області

02 листопада 2015, 16:14

 

Колектив суддів Сєвєродонецького міського суду Луганської області звертається з відкритим листом щодо зневаги та відкритої образи суддів та всієї судової гілки влади з боку голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Туки Г.

Так, на своїй сторінці у «Фейсбук» 24.10.2015 року було викладено пост «Есть такая профессия: Взятки брать», де  голова  Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Тука Г. -  державний службовець, посадова особа найвищого рівня виконавчої влади у Луганській області припустився образливих висловлювань на адресу суддів, а саме: «Твари, как же они уже достали, эти «выродки в мантиях».

У доволі складний для держави час, в умовах проведення антитерористичної операції та з урахуванням визначених Постановою Верховної Ради України від 17 березня 2015 року №254-VIII тимчасово окупованих територій, Сєвєродонецький міський суд Луганської області фактично є єдиною судовою установою в Луганській області, до юрисдикції якої належить розгляд проваджень органів досудового розслідування як і обласного (майже всі органи досудового розслідування перебувають в м.Сєвєродонецьку), так і місцевого рівня, а також кримінальних проваджень, по яким закінчено досудове розслідування та здійснюється судовий розгляд. Крім того, відповідно до розпорядження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ №27/о/38/14 від 02.09.2014 року про визначення територіальної підсудності судових справ, підсудних розташованим у районі проведення антитерористичної операції місцевим загальним судам, змінено територіальну підсудність справ Стахановського міського суду Луганської області Сєвєродонецькому міському суду Луганської області. 

Зі штату суддів Сєвєродонецького міського суду Луганської області у кількості 14 суддів на сьогоднішній день фактично лише 7 суддів здійснюють правосуддя, забезпечуючи в таких складних умовах доступ громадян до реалізації ними своїх конституційних прав – права на захист своїх прав, інтересів і свобод судом.

Разом з тим, судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області також визнають і наявність в судовій системі та в суддівському середовищі багатьох проблем, в тому числі і корупційних проявів, які врешті-решт мають місце загалом у державі, що звичайно є неприпустимим і не має виправдувань. 

Проте, для подолання цих проблем слід обирати законний шлях, і в державі існують законні механізми розгляду звинувачень на адресу суддів. Учасник судової справи, який не згоден із ухваленим судом рішенням, має право його оскаржити в процесуальному порядку та довести свою правоту. Будь-яка особа, яка має інформацію про вчинення суддею правопорушення, має право звернутися з повідомленням до правоохоронних органів. Кожен, хто вважає, що суддя вчинив дисциплінарний проступок чи порушив присягу, має право звернутися до компетентних органів – Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції. 

Якщо негативні заяви про діяльність судів роблять громадяни та представники громадськості, це ще можна зрозуміти й виправдати, якщо ж голослівні звинувачення на адресу суддів, відверту неповагу до суду, суб’єктивну критику, часом з ознаками правового нігілізму, судових рішень дозволяють собі представники влади – це неприпустимо в цивілізованому суспільстві, й виправдань цьому немає. 

Про це вже раніше зазначала Рада суддів України. Разом з тим, колектив суддів Сєвєродонецького міського суду Луганської області знову звертається та закликає насамперед представників органів влади, в тому числі особисто голову Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Туку Г., політиків утриматись від публічних зневажливих та доволі часто образливих висловлювань на адресу суддів та судової системи взагалі, оскільки це є не припустимим у правовій державі. Такі вислови негативно впливають на суспільну правосвідомість, є відвертим нехтуванням конституційних принципів незалежності й недоторканності суддів, які мають за мету здійснення безстороннього судочинства. На цих принципах наполягає європейська спільнота з метою створення в Україні до судів тієї довіри, яку мають суди у демократичному суспільстві та апріорно викликає повагу до суду у суспільстві, бо в будівлі суду не тільки здійснюється правосуддя, а й закладається повага громадян до держави та її законів.