flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Нагадування присяжним щодо подачі декларації за 2020 рік

22 лютого 2021, 16:30

Сєвєродонецький міський суд Луганської області звертає увагу присяжних суду про необхідність подання ними до 01 квітня 2021 року електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», присяжні під час виконання своїх обов’язків в суді зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Для заповнення е-декларації особам, які подають такі декларації необхідно  отримати електронно-цифровий підпис.

Подати електронну декларацію можна за посиланням Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

На офіційному сайті Національного агентства запобігання корупції розміщенні роз’яснення щодо заповнення декларації та відповіді найчастіші запитання, які виникають у суб’єктів декларування, скористатися  інформацією можна за посиланням: роз’яснення щодо заповнення декларацій

Порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-2, 366-3 Кримінального кодексу України.

Відповідно до роз’яснень НАЗК, Закон України "Про запобігання корупції" визначає присяжних як суб’єктів декларування, виключно під час виконання ними обов’язків у суді. Отже, присяжні набувають статусу суб’єкта декларування, у зв’язку із виконанням ними обов’язків у суді. Особи, які включені до списку присяжних але протягом року не були залучені для участі у здійсненні правосуддя судом, не є суб’єктами декларування, а тому, не зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

 

Пресслужба суду